Jak vybrat mixér

 

K jakému účelu si mixér pořizujete ?

Na tuto otázku je důležité si odpovědět hned na začátku výběru. Pokud totiž plánujete občasnou přípravu smoothie či koktejlů, zcela jistě si vystačíte s menším přístrojem o nižším výkonu - tzv.smoothie mixérem. Pokud však plánujete v mixéru připravovat například těsta, vařit polévky, připravovat zmrzliny a sorbety, či mixovat suroviny pro Vaši RAW kuchyni, pak by jste se měli zaměřit na výkonné stolní mixéry s větší nádobou, možností regulace a v neposlední řadě přístroje, které jsou konstruovány na větší zatížení.


Stolní mixéry - jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými modely ? 

Jak je možné, že jeden mixér stojí 6.000,- a druhý klidně i 25.000,- ? Svou roli samozřejmě hraje značka přístroje ale velké rozdíly jsou i v kvalitě a výkonu jednotlivých přístrojů. U mixérů obecně platí, že dražší přístroj opravdu kvalitnější je. Jsou použity kvalitnější materiály, kvalitní povrchové úpravy, špičková ložiska, díky kterým jsou přístroje méně hlučné, odolné a výkonné motory udržující vysoké a konstantní otáčky i pod plnou zátěží. Dalším významným faktorem ovlivňujícím cenu je délka záruky. Špičkové mixéry mají záruku 7 let na celý přístroj. Mezi absolutní špičku v této kategorii patří americká značka Vitamix® 


 vitamix-logo  

Mixéry značky Vitamix jsou tím nejlepším co v kategorii mixérů existuje. Historie této značka sahá až do roku 1937 kdy američan William Grover Barnard uvedl na trh úplně první model této značky. Za 80 let nepřetržitého vývoje, jsou mixéry Vitamix právem považovány odborníky na zdravou výživu, RAW stravu ale i profesionálními kuchaři, za naprostou špičku a ikonu. Mixéry této značky se bez nadsázky dědí z generace na generaci.

Hlavní výhody a přednosti těchto mixérů

  • použití těch nejkvalitnějších materiálů
  • špičkové dílenské zpracování
  • výkonné a odolné motory chráněné proti přetížení a poškození
  • nadstandardní záruka 7 let na celý přístroj
  • dlouhodobá dostupnost všech náhradních dílů  
  • elegantní a promyšlený design
  • použití BPA free materiálů všude, kde dochází ke styku s potravinou.
  • vysoké otáčky - neklesají ani při zatížení mixéru surovinami !

Modely této značky


G21-logo 

Mixéry G21 jsou vyrobeny v Jižní Koreji, tak jako celá řada jiných, kvalitních kuchyňských přístrojů. Jejich kvalita odpovídá pořizovací ceně, jejich výkon je plně dostačující pro jakékoliv využití v RAW kuchyni ale i při přípravě běžných pokrmů. Všechny plasty použité ve styku s potravinou jsou samozřejmě vyrobeny z materiálů bez BPA. Záruka patří k běžnému standardu 2 roky u základní řady Perfect Smoothie a 4 roky u vyšších modelových řad Perfect Smoothie Vitality a Smart Smoothie Vitality

Hlavním benefitem těchto mixérů je velmi příznivá cena a dostatečný výkon.


MODELY TÉTO ZNAČKY

Smoothie MIXéry

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o mixéry určené především na přípravu oblíbených smoothies. Většinou jsou to menší přístroje s menším ale dostatečným výkonem, jednoduchým ovládáním, menší mixovací nádobou a ve většině případů také cestovní nádobkou, určenou k přenášení hotových smoothies například do práce, za sportem a zábavou.

Hlavní výhodou těchto přístrojů jsou menší kompaktní rozměry, možnost brát s sebou třeba na chatu nebo na dovolenou a v neposlední řadě nižší pořizovací cena než u klasických, velkých stolních přístrojů.


MODELY TÉTO Kategorie

 


 

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete
souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich 
ochranou a zpracováním