Jak na zdravé přesnídávky svépomocí

Máte doma malého nezbedu nebo chcete jen zdravě mlsat? Připravte si domácí ovocné přesnídávky či pyré, které mohou být skvělou snídaní nebo svačinou. Že jsou přesnídávky jen pro malé děti? Ale to není vůbec pravda. Existuje celá řada dospělých, kteří je považují za ideální doplněk výživy a velice rádi si na nich pochutnávají. Je to správná volba, jak si užít něco sladkého, chutného a bez kalorií.

Co ovocné či zeleninové přesnídávky dodají našemu tělu?

Obsahují především přirozený cukr, který našemu tělu nijak neškodí. Nejdůležitější složkou je ovoce či zelenina, tělu tedy dodáte vitamíny a vlákninu. Mezi časté ovoce patří jablka, která podporují trávení. Pokud si přesnídávky či pyré vyrábíte doma, neobsahují žádné chemické látky ani umělá barviva, jež vaše tělo zatěžují.

Domácí přesnídávky a jak na ně

Pokud máte zahradu, nebude o základní suroviny nouze. Navíc víte, co do přesnídávky dáte a na rozdíl od kupovaných budou bez přidaného cukru, zahušťovadel a konzervantů. Máte tak jistotu, že přesnídávka bude zdravá a chutná.

Příprava je velice snadná, postačí vám pouze zavařovací sklenice, zvolené ovoce či zelenina, voda a   mixér. Doporučujeme dostatečně výkonný mixér, který se snadno čistí, v naší nabídce jich najdete celou řadu. Pokud hotové přesnídávky zavaříte, vydrží vám dlouhou dobu a vy si tak můžete užívat zdravou snídani či svačinku. 

Jaké druhy použít?

Základ většinou tvoří jablka, ke kterým se přidávají další druhy ovoce - broskve, meruňky, jahody, hrušky, banán, borůvky, maliny, ostružiny, blumy, švestky nebo černý rybíz. Záleží však je na vaší chuti.

Pro výrobu přesnídávky však můžete využít i zeleninu. Zeleninové pyré můžete používat jako první příkrmy pro nejmenší členy rodiny. Mezi vhodnou zeleninu, kterou pro přípravu zeleninových přesnídávek můžete využít, patří mrkev, cuketa, dýně, brokolice, hrášek nebo řepa. Zpočátku zkuste přesnídávky jednodruhové, později můžete experimentovat s různými kombinacemi.

 

Autorské právo: magone / 123RF Reklamní fotografie

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete
souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich 
ochranou a zpracováním