Proč odšťavňovat

Víte v čem je kouzlo ovocných a zeleninových šťáv ?

i když džus obsahuje stejné živiny jako ovoce a zelenina, ze kterého je připraven, odšťavněním z něj odstraníme vlákninu a živiny se tak lépe absorbují krevním řečištěm do organismu. Odšťavňování je tak ideálním způsobem jak efektivně získat velké množství vitamínů, minerálů a enzymů, z ovoce a zeleniny.


odrážka

 
 Odšťavněním umožníme rychlejší trávení a vstřebání živin do organismu

 


odrážkaOdšťavňování vede k lepší detoxikaci a zlepšení zdraví 

Zvýšené vstřebávání živin zajistí zvýšený přísun živin do buněk a tkání, díky kterému je tělo schopno lépe detoxikovat. Tento fakt může mít pozitivní dopad na celou řadu zdravotních problémů, zvýší Vaši imunitu a celkově se budete cítit mnohem lépe.


odrážkaOdšťavňování nezatěžuje Váš trávící systém

Žaludek a střeva a ty si tak mohou odpočinout. Pití ovocných a zeleninových šťáv se tak doporučuje i při onemocněních zažívacího ústrojí, kdy je doporučeno držet dietu a nezatěžovat dotyčné orgány zpracováním pevné části stravy.  


odrážkaJednotlivé druhy ovoce a zeleniny mohou být vzájemně kombinovány

Můžete tak vytvářet chuťově zajímavé kreace. Tímto způsobem si můžete namíchat kombinaci ingrediencí specifických pro Váš zdravotní problém nebo jen tak podle chuti.

 


odrážkaVelkou výhodou je odšťavňování pro děti 

Pomocí chuťově výrazných surovin, jako jsou pomeranče, citrusy, limetky, dokážete zamaskovat chuť například špenátu, který by děti v izolované podobě nikdy nepozřely. Dětem takto umožníte získat celou řadu živin, důležitých pro jejich zdraví a správný vývoj. 

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete
souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich 
ochranou a zpracováním