Řecký jogurt

Přínosy pravidelné konzumace řeckého jogurtu

Řecký jogurt je sice dražší, ale je kvalitnější a našemu tělu poskytuje celou řadu zdravotních výhod. Obsahuje velké množství živin, bílkovin, živé mikroorganismy, které podporují střevní rovnováhu a zajišťují správné trávení, minerály (draslík, vápník, hořčík) a v neposlední řadě vitamín B12, který dodá našemu tělu energii a podpoří činnost mozku.

Zdravotní přínosy

Řecký jogurt přináší tělu celou řadu zdravotních výhod. Podívejte se na některé z nich.

  • Zdravé kosti

Vzhledem k tomu, že se vyrábí z vysoce koncentrovaného mléka, obsahuje vápník, který posiluje kosti i zuby.

  • Pomoc při redukční dietě

Řecký jogurt se řadí mezi potraviny, které mají vysoký index sytosti. Po jeho konzumaci tedy budete delší dobu syti. Vybírejte si však pouze ty druhy, které mají nižší či nulový obsah tuku.

  • Nárůst svalové hmoty

Řecký jogurt obsahuje velké množství bílkovin, které podporují nárůst svalové hmoty. Je tedy ideální potravinou pro sportovce, kteří se snaží formovat svoji postavu.

  • Podpora zažívání

Velký obsah probiotik podporuje zdravou střevní mikroflóru, eliminuje nadýmání a zácpu. Díky nižšímu obsahu laktózy je velmi oblíbený u těch, kteří trpí mírnou intolerancí na laktózu.

Vyrobte si vlastní řecký jogurt

Klasický bílý jogurt je bez chuti, takže si jej můžete upravit dle svých možností a představ. Pro zdravou snídani do něj můžete zamíchat směs oříšků s medem. Zamícháte -li si do něj ovoce, vytvoříte si tak zdravou alternativu dezertů. Můžete jej přidat do zeleninových salátů a získáte tak chutnou a výživnou večeři. Je výbornou zálivkou k polednímu masu. Nejlepší možností je vyrobit si vlastní řecký jogurt. Pokud si pořídíte jogurtovač, který máme v nabídce, můžete si tuto lahůdku vyrábět i doma. Získáte tak čerstvý domácí fermentovaný produkt. Fermentovaná strava má vyšší obsah enzymů a vaše tělo Vám za ni bude vděčné.

 

Autorské právo: jenifoto / 123RF Reklamní fotografie

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete
souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich 
ochranou a zpracováním