Svačiny moderního jídelníčku

Vedle klasických svačin v podobě chleba se šunkou a sýrem, si svou cestu do moderního jídelníčku vyšlapali i moderní drinky s názvem FRESH a SMOOTHIE, které Vás dokáží příjemně zasytit, a tak jsou vhodné jako dopolední nebo odpolední svačinka.

SMOOTHIE je charakterizován jako mixovaný nápoj, jehož hlavní ingrediencí je syrové ovoce, zelenina nebo mix obojího. Mezi jeho další použité složky patří voda, led, mléko nebo jogurt. Často se také do smoothie přidává med, který výsledný nápoj osladí. Svůj název získalo smoothie z angličtiny, což v překladu znamená „hladký“, „jemný“, „lahodný“ nebo „příjemný“, což ve skutečnosti opravdu je. Jedná se totiž o dohladka namixovaný nápoj, který je nejen lahodný, ale zároveň Vás i zasytí.

Oproti tomu FRESH je připraven pouze z čerstvě vylisované šťávy ovoce nebo zeleniny. Slovo čerstvě má své opodstatnění, protože přesně tento význam má slovo „fresh“ v překladu do češtiny.

Obě varianty jsou bohaté na minerály, vitamíny, enzymy, vlákninu a také na rychle využitelnou energii v podobě jednoduchých cukrů. Navíc napomáhají k čištění organismu a podporují trávení. Receptů pro přípravu těchto nápojů, které jsou ideální součástí zdravého životního stylu, existuje celá řada, ze které si zaručeně vyberete. Nás, jako milovníky dobré kávy, však zaujala varianta s espressem.

Vyzkoušeno – FRESHPRESSO je opravdu výborné a příprava není nijak složitá.

NÁVOD K PŘÍPRAVĚ

Složení (pro 1 osobu)

  • 45 ml espressa (výborně chutná připravené na kávovaru JURA E8)
  • 30 ml vanilkového sirupu
  • šťáva z jednoho pomeranče
  • 4 kostky ledu

 

Všechny ingredience dejte do mixéru a mixujte, dokud směs nebude mít jemnou konzistenci. Výsledný nápoj nalijte do dekorativní sklenice, kterou můžete dozdobit vanilkovým luskem nebo kouskem pomeranče. K tomu, aby se jednalo o mix lahodných chutí potřebujete nejen čerstvý a šťavnatý pomeranč, ale také kvalitní espresso. Kávovary v současné době nabízí celá řada výrobců, ale mezi tu opravdovou kvalitu patří švýcarské kávovary JURA, které jsou již po mnoho let zárukou kvality a precizního zpracování. Pak už stačí vybrat kávovou směs a můžete začít…

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete
souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich 
ochranou a zpracováním